U-PVC YAPIŞTIRMA MUFLU KÜRESEL SU VANASI
U-PVC YAPIŞTIRMA MUFLU KÜRESEL SU VANASI
U-PVC YAPIŞTIRMA MUFLU KÜRESEL SU VANASI

U-PVC YAPIŞTIRMA MUFLU KÜRESEL SU VANASI

Marka : PİMTAŞ
Fiyat : ₺202,53  + KDV
KDV Dahil : ₺243,04

EN 1452-4

U-PVC Solvent Cement True Union Ball Valve for water.

 

1-) Küresel vanalar bütün endüstriyel uygulamalara uygundur. Vana bağlantıları ISO,ANSI,BS gibi uluslararası standarda uygundur.

2-) Vananın görsel olarak açık - kapalı kontrolünü yapabilmek için, vana kolu açık pozisyonda iken daima akış yönüne paraleldir. Kol üzerindeki kapak özel alet gerektirmeden vananın montaj veya demontajı imkanını sağlar.

3-) Sıkıştırma parçası - Torque ayarı sayesinde vananın sıkışmasını önler. Sıkıştırma parçası el kuvvetiyle sıkıştırılmalıdır, ilave aletler kullanılmamalıdır. Eğer farklı aletler kullanılırsa sıkıştırma parçası hasar görebilir, ilave olarak eğer așırı sıkıștırılırsa dișlerin zarar görme ihtimali vardır

4-) Kol kapağı sıkıştırma parçasının sökülmesi için kullanılabilecek bir parça olarak dizayn edilmiştir. Sıkıştırma parçası dişlerin veya bağlantı parçalarının borudan ayrılmasını önlemek için sol diş olarak tasarlanmıştır.

5-) Yüzen küre dizaynı ile tüm akış kesitinde minimum basınç kaybı sağlanır. Çift contalı pim ile bakım gerektirmeyen, sıvı sızdırmayan bir dizayna sahiptir.

6-) Tek parça, pürüzsüz, kesintisiz pim - gövde dizaynı ile contaların kesilmesine ve ya tahrip olmasına fırsat vermeyen, sıvı sızdırmayan bir dizayna sahiptir.

7-) PTFE küre contaları minimum sürtünme kuvveti gerektiren ve aşınmaya karşı yüksek mukavemetli ve yüksek kimyasal dayanıklılığa sahip, çok uzun süre bakım gerektirmeyen özellikler dedir.

8-) PTFE contaların altındaki O-Ringler küre ve vanadaki genleşme ve gerilmeleri otomatikman karşılar. Küreye tahribatsız serbestçe hareket etme imkanı verir.

9-) Sıkıştırma parçalarında sızdırmazlık fonksiyonu için, rakiplerinde ikili fonksiyon varken küresel vanalar da contaya alından basarak ezmek suretiyle ilave üçüncü bir fonksiyon mevcuttur. Bu sayede vana ve küre üzerine fazla tork uygulanmadan sızdırmazlık sağlanır. Böylece vanaların çalışması açma - kapatma kuvvetleri kolaylaşır, aşınma ve sürtünme minimuma iner.

10-) Vana gövdesi ve somunlardaki diş profili testere dişti. Bu sayede özellikle basınç altında iken somun - gövdedeki testere dişlerin özel profili yardımı ile somun kilitlenme pozisyonunda kalır. Somun sıyırması ve ya diş atmasına karşı ekstra emniyet sağlar.

11-) Küresel vanalarda aktüatör adaptör parçası vasıtası ile vanalara takılan aktüatörler ile geniş bir fonksiyon ve uygulama seçenekleri yaratılabilir. Adaptör parçası ile elektrikli ve ya pneumatik aktüatörlerle direk bağlantı ISO 5211 standartlarına uygundur.

12-) Servis - Bakım; Küresel vanalar normal çalışma şartlarında bakım gerektirmez. Periyodik olarak vananın sızdırmazlık kontrolü yeterlidir. Küresel vananın 1-2 yıl aynı pozisyonda devamlı çalıșması durumunda vanalarda kontrol testi yapılmasını tavsiye ederiz. Çok sık işlem gören otomasyonlu vanalar veya conta malzemesinin kimyasal akışkanlara temas ettiği durumlarda vana parçalarının değişmesi gerekebilir. Bu durumlarda vanalar boru sisteminden ayrılmalıdır.

13-) Yağlama; Yanlıș yağların kullanılması vana malzemesine veya contalara zarar verir. Petrol bazlı gres veya vazelin (Petrolatum) kullanmayınız. Bütün contalar silikon veya polyglycol bazlı gres ile yağlanmalıdır. Bütün contalar (EPM, FPM den yapılan) tabiat tesirlerinden etkilenen organik malzemedendir. Bu sebeple montaj öncesi sertleşme ve ya bozulmayı önleyebilmek için orijinal paketlerinde muhafaza edilmelidir.

 

14-) İstenirse standart kol yerine, alternatif olarak kilitlenebilir kol da monte edilebilir.

MALZEME
PVC Küresel Vana
PVC MALZEME
PVC VANA
BASINÇ DEĞERİ
16 Atü / SDR 11
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR