Ürünlerimizin Garanti ve İade Koşulları

 • www.altyapimarket.com'dan satın almış olduğunuz tüm ürünlerin garantisi tüketici hakları yasasında bulunan maddeye göre belirlenmiştir. Bu madde içeriğine göre; ithalatçı veya imalatçı firmalar, ithal ettikleri veya ürettikleri sanayi malları için bakanlıkça onaylı garanti belgesi düzenlemek zorundadırlar ve garanti süresi ürünün fatura tarihinden itibaren başlar.

  www.altyapimarket.com’un teknik servis hizmeti bulunmamaktadır. Arızalı ürününüzü ürün içeriğinde yer alan garanti belgesi yada kullanım klavuzunda bulabileceğiniz en yakın teknik servise göndermeniz gerekmektedir.

  Arızalı ürünü gönderirken faturası ile birlikte, arızanın nedenini belirten bir not göndermeniz arızanın tesbiti konusunda süreci kısaltacaktır.

  Arızalı ürünü garanti kapsamı dışına çıkaran kullanım hataları
  Elektrik ve kullanıcının kullanımından doğan arızalar (elektrik kesilmesi, voltaj dalgalanması , makinaya ait olmayan aksesuar takılması yada kullanılması zorunlu olan aksesuarların kullanılmaması gibi), garantili ürünlerde yetkili servis dışında herhangi bir müdahalenin yapılması, garanti etiketi olan ürünlerde etiketin zarar görmesi, cihazın dış yüzeyinde oluşan kırık, çizik vb. nedenlerden meydana gelen arızalar, tozlu, rutubetli, aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda kullanılma sebebi ile oluşan arızalar, sel, yangın, deprem, yıldırım düşmesi vb. doğal afetlerin sebep olduğu arızalarda garanti kapsamı dışındadır.

  İade Şartları ve Cayma Hakkı

  1. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde www.altyapimarket.com’a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz.
 •  
 • 2. Satın aldığınız ürünün marka model ölçü gibi özelliklerinden bazılarını hatalı olarak sipariş etmiş olabilirsiniz, veya siparişinizi teslim aldıktan sonra kullanım amacınıza uygun olmadığını farketmiş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ürünleri kullanmadan ve/veya montajlarını yapmadan, tüm paket içeriğiyle, yeniden satılabilir bir biçimde firmamıza iade edebilirsiniz.
 • 3. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

  4. Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:
  · Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,
  · Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,
  · Gazete, dergi gibi süreli yayınlar,
  · Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
  · Basılı ürünler (Dergi, vb)

  5. Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte, tekrar satılabilir durumda, hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Bu kapsama uymayan iade talepleri reddedilecektir.
 •  
 • 6. "Cayma Hakkı" dahilinde iade edilecek ürünlerin firmamıza gönderilmesine bağlı kargo işlemleri ALICI tarafından yapılır ve kargo masrafları ALICI tarafından ödenir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR